30 grudnia 2014

Postanowienia noworoczne 2015 i TOP10 wpisów w roku 2014

Dzisiejszy wpis jest dla mnie bardzo ważny, bo to przede wszystkim podziękowania dla Was za to, że wspieracie mnie w tworzeniu tego miejsca! W roku 2014 zdobyłam uprawnienia trenera ćwiczeń siłowych, prowadziłam treningi personalne, poszerzałam swoją wiedzę i to były moje największe sukcesy zawodowe. Każdego dnia zauważam, jak zmieniam się i rośnie moja samoocena oraz świadomość własnej wartości to moje największe sukcesy samorozwojowe. Rok 2014 obfitował w pracę i spędzanie czasu z rodziną. Nie żałuję niczego, podjęłam kilka ważnych decyzji, które będą sukcesywnie zmieniać moje życie w 2015 roku. W roku 2015 chcę nauczyć się rezygnowania, cofania, wybierania, odpuszczania i skupiania się na priorytetach. Rezygnowanie z części celów postawionych na początku roku jest DOBRYM znakiem.

Czytaj dalej »

17 grudnia 2014

5 domowych sposobów na przeziębienie

Witajcie! W okresie jesienno-zimowym wszyscy rozprawiają o tym jakie produkty powinno się spożywać, aby wzmocnić swoją odporność. Jestem za! Być może więcej osób zacznie o siebie dbać, zrozumie, że niektórych "przeziębień" można łatwo uniknąć i zacznie przykładać większą wagę do swojego zdrowia. Zamiast bezmyślnie faszerować się łatwo dostępnymi nawet w żabce środkami, które niestety najczęściej tylko tłumią tak ważne sygnały, jakie daje nam nasz organizm. Jak sobie radzić z przeziębieniem?

Czytaj dalej »

15 grudnia 2014

Dzień 13 i 14 - Ćwiczenia na całe ciało

#reebok #livewithfire Cześć! :) Przygotowałam dla Was wpis o moich sposobach na osłabienie, powinien pojawić się jutro lub w łikend :) Jak to u Was jest, ćwiczycie podczas choroby/osłabienia? :) Będę poruszać również ten temat :) Dzisiaj podrzucam 13 i 14 zestaw ćwiczeń do wyzwania, nr 15 jeszcze nie ma, pojawi się dzisiaj na YT. Jeśli chcesz jednak poćwiczyć wcześniej wybierz inny zestaw z listy poniżej :)

Czytaj dalej »

11 grudnia 2014

Dzień 12 - Ćwiczenia na uda i pośladki + Bloopers

#reebok #livewithfire Cześć! To jest połowa naszego wyzwania, mam nadzieję, że mimo ciszy ćwiczycie i znajdujecie te 30 minut (z rozgrzewką i rozciąganiem) dziennie, aby wykonać moje propozycje treningów :) Dzisiaj mam dla Was śmieszne (według mnie :D) momenty z nagrywania - mam nadzieję, że Was również rozśmieszą :D

Czytaj dalej »

11 grudnia 2014

Dzień 10 i 11 - Postanowienie noworoczne: będę ćwiczyć!

#reebok #livewithfire Witajcie! :) Z propozycją ćwiczeń na jutro dodam bloopers, wpadki, czy inne making of - jakby tego nie nazwać każdy wie o co chodzi :) Jeśli chcesz spróbować innego zestawu wybierz jeden z listy poniżej :)

Czytaj dalej »

8 grudnia 2014

Dzień 9 - Ćwiczenia wzmacniające głębokie mięśnie brzucha - core

#reebok #livewithfire Witajcie! Dzisiaj moja propozycja dotyczy głębokich mięśni brzucha. Jeśli Was to interesuje rozwinę temat w osobnym wpisie z jakąś wrzutką z atlasu i szerszym opisem, bo głębokie mięśnie brzucha są odpowiedzialne nie tylko za jego wygląd, ale również za stabilizację ciała - równowagę np. podczas wykroków, czas jaki jesteś w stanie wytrzymać w pozycji deski i wiele innych sytuacji - dlatego gorąco namawiam na plankowanie, a same zobaczycie jak wiele korzyści przynosi to z pozoru proste ćwiczenie i wariacje na jego temat :) Dajcie również znać, czy chcecie dłuższy filmik ze śmiesznymi (według mnie :D) momentami z nagrywania materiału do tego projektu :) Dzisiejsza propozycja na Dzień 9 poniżej:

Czytaj dalej »

8 grudnia 2014

Dzień 7 i 8 - Zestaw ćwiczeń na rozgrzewkę i dolną część ciała

#reebok #livewithfire Cześć :) Pisałyście o rozgrzewce, zrobiłam więc zestaw nr 7, który może być elementem rozgrzewki, ale też główną częścią treningu. Ze względu na to, że to propozycja z wyzwania nadal pozostajemy przy wersji AMRAP 10 minut. Jeśli jednak jesteś zaawansowana i wolisz wykorzystać te ćwiczenia jako trening z "prawdziwego zdarzenia" pokuś się na ustawienie timera, który odliczać będzie 30 sekund pracy na 10 sekund odpoczynku i wykonaj interwałowy trening rewelacyjnie spalający tłuszcz :) Będzie to wyglądać następująco:

Czytaj dalej »

5 grudnia 2014

Dzień 6 - Ogólnorozwojowy trening video - do wykonania w domu (total body)

#reebok #livewithfire Cześć, wrzucam szybciutko trening na jutro i zmykam do obowiązków - mam zamiar nadrobić zaległości, posprzątać, spędzić czas z rodziną i doładować baterie :) Dzisiejszy zestaw skupia się mocniej na górnej części ciała - klatce piersiowej, ramionach i barkach, ale też dzięki dodaniu biegu w podporze przodem (mountain climbers) powinien chociaż na chwilę podwyższyć tętno. UWAGA! Dzisiejszy film jest dla osób, które nie chcą się bawić w losowanie i wolą wykonać przygotowany przeze mnie zestaw :)

Czytaj dalej »

4 grudnia 2014

Dzień 5 - Ćwiczenia na uda, pośladki i brzuch - trening w 10 minut

#reebok #LIVEWITHFIRE Cześć :) Na jutro proponuję zestaw, który nie będzie szczególnie wymagający kondycyjnie (chociaż... wykroki z przeskokiem ;)) Ale za to dzięki tym ćwiczeniom Wasze uda i pośladki powinny zapłonąć :) Zestaw angażuje jednak nie tylko mięśnie pośladków i ud, ale również brzuch, czyli tzw. "świętą trójcę" nad którą "znęca się" większość kobiet :D Podrzućcie w komentarzach linki do Waszych ulubionych filmów z rozgrzewką i rozciąganiem - ja postaram się przygotować szerszy opis w osobnym wpisie, ale ze względu na to, że doba ma tylko 24 godziny nie wiem kiedy uda mi się go wrzucić ;) UWAGA! Dzisiejszy film jest dla osób, które nie chcą się bawić w losowanie i wolą wykonać przygotowany przeze mnie zestaw :)

Czytaj dalej »

4 grudnia 2014

Dzień 4 - Ćwiczenia na całe ciało (video)

#reebok #livewithfire Cześć :) Podczas dzisiejszego treningu pomyślałam, że są osoby, które ze względu na inne treningi lub styl życia potrzebują więcej przerw i jeśli czujecie, że jeden dzień przerwy dodatkowo w tygodniu jest Wam potrzebny to nie zastanawiajcie się tylko go zróbcie :) Lepiej jest odpocząć jeden dzień więcej, ale wrócić do ćwiczeń, niż "zmusić się" i albo nabawić kontuzji albo zniechęcić. To wyzwanie ma być przede wszystkim motywujące i doładowujące pozytywnej energii ! :) Dajcie znać który z dotychczas dodanych zestawów podobał się Wam najbardziej :) UWAGA! Dzisiejszy film jest dla osób, które nie chcą się bawić w losowanie i wolą wykonać przygotowany przeze mnie zestaw :)

Czytaj dalej »

2 grudnia 2014

Dzień 3 - AMRAP 10 minutowy trening całego ciała (video)

#reebok #livewithfire Cześć :) Na początek krótki komunikat :D Jeszcze tylko przez godzinę (do północy) darmowa wysyłka moich koszulek :)  FITlovin{klik} Cieszę się, że moje zestawy ćwiczeń się przydają i nie tylko losujecie, ale również korzystacie z gotowych propozycji :) Przechodzę do sedna wpisu: UWAGA! Dzisiejszy film jest dla osób, które nie chcą się bawić w LOSOWANIE i wolą wykonać przygotowany przeze mnie zestaw :)

Czytaj dalej »

1 grudnia 2014

Dzień 2 - 10 minutowy trening na całe ciało (video)

Cześć :) Co tam wylosowałyście na poniedziałek? :) Może ktoś już ćwiczył rano i ma swój zestaw razem z ilością wykonanych serii? :) UWAGA! Dzisiejszy film jest dla osób, które nie chcą się bawić w losowanie i wolą wykonać przygotowany przeze mnie zestaw :)

Czytaj dalej »

30 listopada 2014

Dzień 1 - Film z ćwiczeniami na całe ciało (video)

Cześć :) Dziękuję ogromnie za mnóstwo miłych słów, jakie od wczoraj mi napisałyście :) Postanowienie noworoczne: będę ćwiczyć! - sprawdź o co chodzi :) Ciekawa jestem które ćwiczenia (z wyżej podlinkowanego wpisu) Wy wylosowałyście na 1 grudnia i ile rund udało Wam się "zaliczyć" - dajcie jutro znać w komentarzach :) Jeśli będziecie gdziekolwiek dodawać informację o wyzwaniu lub ćwiczeniach używajcie tagu #fitlovinpl - będę wtedy mogła każdą taką wypowiedź zobaczyć i poznać Wasze blogi/instragram/facebook :) UWAGA! Dzisiejszy film jest dla osób, które nie chcą się bawić w losowanie i wolą wykonać przygotowany przeze mnie zestaw :)

Czytaj dalej »

29 listopada 2014

Postanowienie noworoczne: będę ćwiczyć!

#reebok #LIVEWITHFIRE Witajcie! :) Jeśli uwielbiasz ćwiczyć, lub chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami, bo ma to być jedno z postanowień noworocznych na rok 2015 to trafiłaś idealnie! :) Przygotowałam małe wyzwanie na grudzień - Fitnessowy Kalendarz Adwentowy. Okres Świąt Bożego Narodzenia obfituje w obowiązki, przygotowania i spędzanie czasu z rodziną. Warto jednak oprócz raczenia się smakołykami zadbać o swoją kondycję fizyczną i dobry nastrój. Jak wiadomo stres towarzyszący bieganinie po kuchni i sklepach za prezentami nie wpływa najlepiej na nasz humor. Co jest najlepsze na rozładowanie emocji? TRENING! :D Oto gify z ćwiczeniami na 24 dni wyzwania (przy czym zakładam jeden dzień w tygodniu wolny od ćwiczeń, dlatego np 7, 14 i 21 grudnia to REST).

Czytaj dalej »

24 listopada 2014

[film] ZWOWy Zuzki Light - czemu są prywatne?

#reebok #LIVEWITHFIRE #reebokpl Witajcie! Jakiś czas temu w komentarzach pojawiło się pytanie, czy wiem dlaczego Zuzka Light oznaczyła wszystkie swoje ZWOWy jako prywatne. Ostatnio nie ćwiczę z Zuzką, ledwo wyrabiam się z siłówką i nie zwróciłam w ogóle na to uwagi, ale po szybkim przeszukaniu YT okazało się, że "stare" ZWOWy są dostępne na kanałach innych ludzi, dlatego poćwiczyć je można, ale...

Czytaj dalej »

19 listopada 2014

#9 Zamień nienawiść na miłość do siebie | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Witajcie! Myśląc o tej serii wpisów wypisałam wszystkie swoje słabe punkty, potknięcia, porażki, nauczki. Wszystko, dzięki czemu jestem w tym miejscu. Bo sukcesy cieszą, motywują i są dla nas sygnałem, że dzieje się coś dobrego, ale porażki według mnie jeszcze mocniej wypracowują nasz charakter. Przeszłam głodówki, kompulsywne objadanie się, ubieranie się przed lustrem, w konsekwencji czego cały dzień myślałam tylko o tym, że moje uda, pupa, że brzuch nie jest idealny. A wyglądałam normalnie. Nie byłam wysportowana, nie miałam nadwagi - wyglądałam jak "zwyczajna" dziewczyna.

Czytaj dalej »

15 listopada 2014

Zupa (prawie) krem z dyni

Zupę z dyni gotowałam drugi raz. Za pierwszym razem zrobiłam ją na ostro, tym razem miałam na uwadze dwóch maluszków, dla których między innymi przygotowałam zupę, dlatego postawiłam na zioła i dużo marchwi. Ze względu na to, że marchewka i dynia są od Babci z ogródka smak tej zupy był niepowtarzalny - wyszła wyjątkowo pyszna, myślę, że również za sprawą odpowiedniego doprawienia. Z mojej obserwacji wynika, że dynia potrzebuje przypraw - wtedy pokazuje się z całkiem innej strony :) Składniki:

Czytaj dalej »

30 października 2014

{moje zdjęcia} Focus T25 - efekty ćwiczeń - podsumowanie wyzwania

Post zapowiadający: WYZWANIE treningowe: FOCUS T25 z Shaunem T Kilka słów ode mnie po pierwszym tygodniu, moje zdjęcie przed, rady dla początkujących, spostrzeżenia: Wrażenia po pierwszym tygodniu Focus T25. Zanim zadasz pytanie przeczytaj proszę powyższe posty i upewnij się, że ten temat nie został już poruszony we wpisach lub w komentarzach do nich . Dziękuję :) Witajcie! Przyszedł czas na moją opinię o programie treningowym Focus T25 - faza alpha. Czy warto ćwiczyć Focus T25?

Czytaj dalej »

23 października 2014

Lista rzeczy i zdjęć do zrobienia jesienią {TAG}

Witajcie! Letnie cele poszły mi satysfakcjonująco, dlatego postanowiłam przygotować listę jesiennych przyjemności i kojarzonych z jesienią "rytuałów" :) Hej! Ale jak to, nie jesteś w żałobie po lecie? Nie jestem ;) Lata już nic nie wróci, skoro naturalną koleją rzeczy są zmieniające się pory roku (nie masz na to wpływu!) to dlaczego nie poszukać w każdej z nich czegoś przyjemnego i nie skupić się na pozytywach, zamiast wciąż myśleć o tym, co było? ;) Zaczynamy! 1. Minimum 30 minutowy spacer (np. do parku) - jak najczęściej, najlepiej codziennie Jeżeli jesteś mamą to pewnie zrobisz to, co my - nazbieracie razem kasztanów i innych darów przyrody :) Polecam: kasztany + plastelina = świetna zabawa na ciemne wieczory! :D 2. Przyrządzić potrawę z dyni

Czytaj dalej »

15 października 2014

Wyjątkowa, personalizowana FIT koszulka! :)

Na zdjęciu Agnes, w koszulce ze sklepu FITlovin , ale nadrukiem zaprojektowanym przez siebie :) Witajcie! Dzisiaj przychodzę z niespodzianką dla wszystkich fanek moich koszulek! :) Do końca tego miesiąca będziesz mogła kupić koszulkę z zaprojektowanym przeze mnie nadrukiem za jedyne 52zł ! :) W ostatnim czasie w sklepie pojawiły się nowe wzory koszulek, zobaczcie sami! Wchodząc na stronę produktu macie do wyboru inne warianty kolorystyczne koszulki :) I więcej rozmiarów! (w wybranych modelach) {PRZEJDŹ DO SKLEPU} Pojawiły się również inne kolory i wzory jednego z ulubionych Waszych napisów "Train like a beast look like a beauty" :) Jeżeli macie wątpliwości co do jakości oto, co napisała mi Asia, która wygrała koszulkę w konkursie:

Czytaj dalej »

5 października 2014

Nie masz na to czasu - ja też nie! :)

Gdy dodałam wpis o tym, że "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia " wspominaliście o satysfakcji, spełnieniu, poczuciu dumy po wyjściu ze strefy komfortu. Napisaliście również o strachu przed porażką, nieznanym i zmianą.  Od dzisiaj jestem certyfikowanym trenerem ćwiczeń siłowych, ale to dopiero początek mojej drogi. Czeka mnie jeszcze dużo pracy i nauki. Spełniłam jedno marzenie, które jest częścią innego, bardziej złożonego. Możesz nazwać to celem, jeśli chcesz - nomenklatura jest tutaj akurat najmniej ważna.

Czytaj dalej »

29 września 2014

Jak przetrwać jesień? Zrób formę na lato! {2}

Witajcie! Poniższy tekst napisałam w zeszłym roku. Mam nadzieję, że dla osób, które czytają mnie stosunkowo krótko będzie to wartościowe przypomnienie :) Kliknij -> Jak przetrwać jesień? Zrób formę na lato! W tym roku również nie trać czasu i wykorzystaj jesień, zimę oraz wiosnę do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Nie tylko na lato, ale na wiele lat, dzięki globalnemu podejściu do tego celu, zmiany nawyków żywieniowych, a nie tylko poprzez "przejście na dietę". Jeżeli odżywiasz się zdrowo i ćwiczysz chwilowo, również efekt tych działań będzie chwilowy. Nie da się powrócić do starych nawyków zachowując nową sylwetkę. To dzięki sposobie, w jaki ją osiągniesz masz możliwość utrzymania jej. Dlatego właśnie odradzam drastyczne ograniczanie jedzenia. Przeczytaj o tym, dlaczego głodówka nie jest dobrym wyborem . Tak, jak przed wakacjami tak również przed sylwestrem ten mało racjonalny sposób przychodzi do głowy wielu z Nas i naszym znajomym - podzielcie się tym t

Czytaj dalej »

25 września 2014

10 nowości do wypróbowania latem - podsumowanie.

Witajcie! Przyznaj się, zrobiłaś listę 10 nowości, które chcesz wypróbować latem ? Ja tak, i jak mi poszło? Zobaczmy. Mam nadzieję, że wytrwasz do końca - bo na sam koniec zostawiłam najbardziej ekscytującą mnie ostatnio wiadomość! :) #reebok #LIVEWITHFIRE 1. Joga na plaży Przełamałam strach - strach przed ocenianiem mnie przez innych. Ćwiczyłam sama i z synkiem. Skorzystałam z pewnej dozy anonimowości i odważyłam się na ćwiczenia na plaży. Być może dla Ciebie to jest nic - dla mnie dużo, bo jeszcze nigdy tego nie robiłam. Nie jestem perfekcyjnie rozciągnięta i nie jestem instruktorem "Body&Mind", ale olałam wszystkie negatywne myśli i komentarze, które mogły się pojawić. I co się stało? WOW, nic się nie stało! Nawet, jeżeli ktoś mnie wyśmiał to o tym nie wiem, bo SKUPIŁAM SIĘ NA SOBIE i tej chwili. Eureka! Udało mi się nawet potrzymać stopę na słońcu :D 2. Nowy, domowy kosmetyk DIY

Czytaj dalej »

17 września 2014

{moje zdjęcia} Wrażenia po pierwszym tygodniu Focus T25.

Witajcie! Postanowiłam po pierwszym tygodniu opisać swoje wrażenia, bo mam kilka uwag i wskazówek, które mam nadzieję przydadzą się osobom, które dopiero dołączają do wyzwania.  Na początek zapraszam do wpisu: WYZWANIE treningowe: FOCUS T25 z Shaunem T Na co warto zwrócić uwagę zaczynając program Focus T25 - rady przede wszystkim dla początkujących: - dodaj kilka minut spokojniejszego marszu lub swoją ulubioną rozgrzewkę- dogrzej staw kolanowy - ćwicz w butach, uważaj przy szybkich zrywach - nie przedkładaj ilości powtórzeń nad technikę - technika jest zawsze najważniejsza

Czytaj dalej »

13 września 2014

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia

  Czy jest w Twoim życiu coś, o czym marzysz, niemal codziennie o tym myślisz i ogromnie pragniesz to zdobyć, doświadczyć... poznać? Gdy byłam dzieckiem pragnęłam zostać aktorką. Albo piosenkarką. Tak wszystkim mówiłam, ale w głębi serca nie wiedziałam, czy chcę tego tak na 100%. Potem chciałam być fryzjerem. Chciałam być fryzjerem przez długi czas, ale wstydziłam się pójść do zawodówki. Teraz wstydzę się tego, że tak wtedy o niej myślałam. Jak wielu rzeczy w swoim życiu nie robisz tylko dlatego, że boisz się opinii innych ludzi? Zaczynam dzisiaj coś nowego i mimo lekkiego dreszczyku emocji, który towarzyszy mi zawsze, gdy wychodzę poza swoją strefę komfortu ogromnie się cieszę. Cieszę się, bo to, o czym marzę, o czym myślę niemal codziennie i ogromnie pragnę to zdobyć, doświadczyć, poznać jest tuż za rogiem :) I właśnie po to sięgam! :) *** Przeczytaj na co nie masz czasu {klik} , jeśli chcesz wiedzieć o czym dokładnie wtedy pisałam :)

Czytaj dalej »

12 września 2014

Jak dopasować rozmiar stanika sportowego - wizyta u BRAfitterki - recenzja Freya active

Witajcie! Dzisiaj wpis o dobieraniu stanika (nie tylko sportowego) oraz moja opinia o biustonoszu sportowym Freya Active Electric Black Moulded Crop Top Sports. Nazwa "crop top" może być myląca, wszystko wyjaśnię poniżej :) Zacznę jednak od początku, czyli potrzebie. Potrzebie związanej nie tylko z wykonywaną aktywnością, ale przede wszystkim o potrzebie związanej z wielkością i rodzajem biustu. źródło Jak schudnąć, żeby nie stracić biustu?

Czytaj dalej »

10 września 2014

WYZWANIE treningowe: FOCUS T25 z Shaunem T

Lubię wyzwania, a Wy? :) Mam nadzieję, że tak i chętnie dołączycie do 5 tygodniowego wyzwania razem ze mną i Shaunem T! W ramach listy 101 zadań w 1001 dni postanowiłam skończyć jakiś program. Ze względu na to, że Insanity już kiedyś robiłam i wymaga ono o wiele więcej czasu, niż T25 padło na Focusa. Program Focus T25 stworzony jest przez Beachbody, producenta takich programów jak Insanity, czy P90X. Składa się on z trzech faz: Alfa, Beta i Gamma. Zapisz się do wydarzenia na FB - {klik} tam codziennie będę zdawać relację co ćwiczyłam i jak było ;) Moje wyzwanie dotyczy fazy Alfa - jest to trening bez dodatkowego sprzętu, dlatego nie będzie wymówek, że ktoś nie ma hantli to nie poćwiczy :) Trening jest dobrze przemyślany i dla osób początkujących postawiona jest pociążowa Tanya (lubicie ją, prawda? :D), która przedstawia wersję dla początkujących - rewelacja!

Czytaj dalej »

9 września 2014

DIY - domowy ekstrakt waniliowy

Witajcie! Jednym z zadań wśród 10 nowości do wypróbowania tego lata było zrobienie domowego ekstraktu waniliowego. To był świetny pomysł! :) Wanilia należy do tej samej grupy roślin, co Storczyki - to chyba dlatego tak bardzo ją lubię :D Ekstrakt waniliowy - 2 laski wanilii - 200 ml lekko podgrzanej wódki Laski przekrój wzdłuż i podziel na mniejsze odcinki lub złóż, aby nie wystawały poza płyn i zmieściły się w słoiku. Podgrzej w rondlu wódkę (lekko, to dosłownie chwilka i wystarczy) i zalej nią naszykowane laski. Gotowe! :) Teraz odłóż zakręcony słoiczek do zamykanej szafki, chroń ekstrakt przed promieniami słońca. Po około 6 tygodniach ekstrakt będzie w pełni gotowy do użycia! :) Ile kosztuje domowy ekstrakt waniliowy?

Czytaj dalej »

1 września 2014

Wrzesień bez słodyczy!

Witajcie! Wrzesień to przełomowy miesiąc. Początek szkoły lub ostatni miesiąc wakacji przez studiami, koniec lata, czyli początek jesiennego klimatu. Na początku roku zakładając wydarzenie " Styczeń bez słodyczy " nie spodziewałam się takiej frekwencji! Potem, jak to zazwyczaj bywa z postanowieniami noworocznymi coraz mniej osób dołączało do kolejnych edycji. Wtedy pomyślałam, że czas wakacji to okres luzu, większej beztroski i warto zrobić przerwę. :) Dzisiaj jednak zapraszam Was do wyzwania Wrzesień bez słodyczy! Myślę, że wrzesień podobnie jak styczeń jest miesiącem postanowień, warto więc również zadbać o swoje nawyki żywieniowe i sklepowe słodycze zastępować pysznymi, domowymi deserami. Jeżeli już dzisiaj jedliście coś sklepowego - nic się nie stało! Dołączyć można nawet w połowie miesiąca, bo każdy moment jest dobry, aby zacząć zmiany na lepsze ! :) Utworzyłam na Faceboku wydarzenie {klik} , do którego serdecznie Was zapraszam. Na ścianie wydarzenia moż

Czytaj dalej »

28 sierpnia 2014

Premiera sklepu FITlovin.pl - KONKURS!

Witajcie! Z ogromnym podekscytowaniem przedstawiam Wam dzisiaj mój nowy projekt. TAK! To sklep z koszulkami, które motywują do aktywności fizycznej. W tej chwili dostępnych jest ponad 10 wzorów w różnych wersjach kolorystycznych. PRZEJDŹ DO SKLEPU Wszystkie szczegóły dotyczące wymiarów produktu, materiału i zdjęcia znajdziecie na stronie produktu ( np. tutaj, {klik} ) Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła przekazać do sprzedaży koszulki nie tylko w czerni i bieli, ale także w innych kolorach. Mam jeszcze mnóstwo pomysłów, ale chciałabym je dodawać stopniowo :) Sklep ma być odpowiedzią na Wasze potrzeby, dlatego jeżeli nie ma napisu, o jakim marzysz lub chciałabyś dostępny wzór w innej kolorystyce - napisz do mnie! :) Abym mogła jak najszybciej odpowiedzieć na Twój mail w tytule wiadomości wpisz "koszulka". Zrezygnowałam z malowania na rzecz profesjonalnie wydrukowanej - chcę byście jak najdłużej mogły cieszyć się motywującym napisem! :) KONKURS -

Czytaj dalej »

25 sierpnia 2014

Zdrowe zakupy, czyli jakie?

Witajcie! Dawno, dawno temu w komentarzach pojawił się pomysł, bym częściej pokazywała produkty, które sama kupuję, polecam, gdzie je kupuję i ile kosztują. Zazwyczaj kończyło się tym, że zanim zrobiłam zdjęcie wsypałam zawartość do pojemników, w których większość sypkich produktów przechowuję, a zdjęcie pustego opakowania według mnie jest mało atrakcyjne :D Dzisiaj pokażę produkty, które nie są co prawda podstawą mojej diety, są to raczej składniki, dodatki i urozmaicenia - ale nie tylko ja takich urozmaiceń potrzebuję, dlatego dzielę się produktami :)

Czytaj dalej »

19 sierpnia 2014

Slow life - zwolnij na chwilę i przekonaj się jakie to fantastyczne!

Jeszcze jakiś czas temu wydawało mi się, że wspaniale potrafię zarządzać czasem. Znajduję go pracując, opiekując się synem, ćwicząc, jedząc w miarę regularnie i zdrowo. Znajduję czas na blog, odpisywanie na wiadomości, utrzymywanie aktywności na wszystkich kanałach social, na które zdecydowałam się wpisać. Nie wspominając o codziennych domowych obowiązkach, spotkaniach i innych "życiowych" sprawach. Wspaniale.

Czytaj dalej »

1 sierpnia 2014

Gdzie ja jestem, gdy mnie nie ma - refleksja po powrocie z wakacji.

Planując wyjazd zakładałam, że będzie on kompletną przerwą od aktywności fizycznej, ale kiedy mój narzeczony stwierdził, że znalazł siłownię 10 minut drogi samochodem od naszego miejsca zakwaterowania bez zastanowienia wyraziłam chęć na wspólne treningi - tym bardziej, że mieliśmy możliwość zostawić młodego z Babciami :)

Czytaj dalej »

14 lipca 2014

#8 Zamien słodycze na słodkości | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Cześć :) Nie od dzisiaj wiadomo, że największym sabotażystą naszej wąskiej talii i smukłych nóg są słodycze ;) Pożegnać się z nimi na 100% jest dość trudno, ale warto próbować i warto wiedzieć w jaki sposób sprytnie oszukiwać organizm, który dostanie słodki smak, ale nie w towarzystwie tłuszczów trans i innych niekoniecznie zdrowych dodatków. Jakie są korzyści z niejedzenia słodyczy i na jakie słodkości możecie je zamienić znajdziecie we wpisie " Moje 6 lat bez słodyczy! " - nie będę zanudzać stałych czytelniczek - kto chce niech klika i czyta ;) Dzisiaj chciałabym napisać krótko o suszonych owocach, bo to właśnie one obok świeżych najczęściej wybierane są jako alternatywa :)

Czytaj dalej »

11 lipca 2014

10 nowości do wypróbowania tego lata

kliknij, aby powiększyć Witaj! We wczorajszym wpisie zapowiedziałam, że wrzucę dzisiaj swoją listę dziesięciu nowości, które mam zamiar wypróbować jeszcze tego lata. Jak udało mi się sprytnie trafić do końca lata pozostało akurat 10 tygodni, więc jedna nowość tygodniowo to nie specjalny szał, ale realna lista. Realna, jeżeli postawisz sobie realne cele :) Również z wczorajszego wpisu możecie ściągnąć arkusz (w różnych wersjach kolorystycznych) do wypełnienia, a także przeczytać o zamianie nadmiernej rutyny na próbowanie nowych rzeczy. Dzisiaj to już wszystko, mam nadzieję, że wybaczycie mi postępujące opóźnienie w akcji 30 małych zmian do lepszego stylu życia :) Nie chcę Was zamęczyć, nie wiem czy deklaracja codziennej publikacji to był dobry pomysł. A raczej mam coraz więcej pewności, że tak dla mnie jak i dla Was lepszą opcją będzie przerwa co kilka dni na inny temat lub brak wpisu.  Serdecznie pozdrawiam!  Natalia

Czytaj dalej »

10 lipca 2014

#7 Zamień rutynę na próbowanie nowych rzeczy | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Witajcie! Masz poukładane życie, codziennie zapisana listę "todo", regularnie trenujesz, zdrowo jesz, masz perfekcyjny makijaż i... coś jednak nie gra? Być może brakuje Ci tak zwanego powiewu świeżości! :) O ile sama jestem zwolenniczką planowania, bo tylko dzięki temu jestem w stanie ogarnąć wiele rzeczy na raz to nierzadko pozwalam sobie na swobodę. Daje mi ona psychiczny komfort, nie muszę wszystkiego wykonywać perfekcyjnie, nie tracę czasu na zbędne poprawianie mało znaczących szczegółów. Czerpię radość z tego, co planuję i nie przejmuję się nadmiernie zdarzeniami, na które nie miałam wpływu, a które pokrzyżowały skrupulatnie ułożony plan. Do czego prowadzi nadmierna rutyna?

Czytaj dalej »

8 lipca 2014

#6 Zamień białe na ciemne ;) | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Cześć :) Wczoraj zapowiedziałam zamianę białego na ciemne i oto jest! Jaka jest pierwsza rada osób, które najlepiej znają się na odchudzaniu? "Zamień białe na ciemne" - makaron, chleb, ryż, wszystko ciemne! :) Po części zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale kryję się za nim mała pułapka, a z moich obserwacji wynika, że łapie się na nią większość początkujących.

Czytaj dalej »

7 lipca 2014

#5 Zamień wrzucanie do koszyka na czytanie etykiet | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

źródło Witajcie! Umiejętność czytania etykiet produktów, które kupujemy przydaje się szczególnie wtedy, kiedy mamy alergię lub chcemy "ozdrowić" swoje menu.  Na nieszczęście niektórych osób duże napisy mogą "mówić" wszystko, a to, co interesuje nas najbardziej jest zazwyczaj napisane małym drukiem z tyłu opakowania. Kiedy już dokopiemy się do tabeli, gdzie rozpisane są tłuszcze, białko i węglowodany skupiamy się wyłącznie na cyferkach. W przypadku, kiedy wyliczamy szczegółowo swój jadłospis, zapotrzebowanie i pilnujemy rozkładu BTW jest to równie ważne, jak lista składników, nie mniej jednak na co dzień to właśnie skład jest dla mnie najważniejszy. Co z tym składem?

Czytaj dalej »

7 lipca 2014

#4 Zamień bycie idealną na bycie sobą | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Witajcie! Która z nas nie chciałaby być idealną? ;) Na szczęście wiem, że duża cześć moich czytelniczek ma zdrowe, lub coraz lepsze podejście do siebie i rozumie, że bycie idealną jest jak marzenie o gwiazdce z nieba w czasach dzieciństwa. Nie ukrywam tego, że kiedyś głodując i oglądając swoje ciało każdego ranka, oceniając siebie przez pryzmat wagi ciała potrafiłam zepsuć sobie cały dzień. Niejeden z resztą, czego ogromnie żałuję dlatego teraz już zduszam w zarodku każde najmniejsze negatywne i bezpodstawne myśli na swój temat.  Oczywiście nie ma osób bez wad i jak każdy z nas ja również je posiadam, nad nimi właśnie podejmuję pracę. Ale nie dlatego, że siebie nienawidzę. Tylko dlatego, że niewygórowana ambicja prowadzi do dobrego rozwoju nas samych. Chcę się rozwijać i chcę być coraz lepsza w tym i w tamtym, ale nie oczekuję zdobycia niemożliwego. Nie oczekuję również sylwetki fitnesski, kiedy nie prowadzę takiego stylu życia, jak one. Nie prowadzę z własnej woli i ni

Czytaj dalej »

5 lipca 2014

#3 Zamień wagę na aparat | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Witajcie! Ze względu na to, że seria ta jest dedykowana szczególnie osobom początkującym muszę przypomnieć, że ważenie się jest totalnie bez sensu. Pamiętam kiedyś w świetlicy, w której zostawałam po lekcjach w podstawówce była książeczka, w której na wadze leżał kilogram pierza i kilogramowe kowadło. Podchwytliwe pytanie brzmiało, które z nich jest cięższe? ;) Jak nie trudno sobie wyobrazić dopóki nauczycielka mi tego nie wytłumaczyła byłam przekonana, że to pierze jest cięższe, bo jak lżejsze może być coś, co zajmuje 10x mniej miejsca? FAKT: Kilogram dwóch przedmiotów/substancji waży dokładnie tyle samo niezależnie od ich objętości! :) Podobnie jest z wagą tłuszczu i mięśni. Każdy, kto obserwuje motywacyjne obrazki w FIT internetowym świecie zna ten wyżej i niżej. Nie ma czegoś takiego, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz :D Chodzi wyłącznie o to, że jeden kilogram mięśni ma o wiele mniejszą objętość od kilograma tłuszczu. Dlatego właśnie paradoksem jest dla ni

Czytaj dalej »

4 lipca 2014

#2 Zamień zapamiętywanie na zapisywanie | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Witajcie! :) Nasza pamięć lubi płatać takie figle, o jakich by nam się nigdy nie zdarzyło pomyśleć. Miałaś kupić mleko i przypomniało Ci się to dopiero, gdy weszłaś do domu z pracy i nie masz najmniejszej ochoty na ponowne zakładanie butów na opuchnięte stopy? Znam to, mam tak bardzo często.  Jeżeli czegoś nie zapiszę to jest 90% prawdopodobieństwa, że o tym zapomnę skupiając się na innych rzeczach. Dzisiaj zamiast skupiać się na ogromnie obszernym pojęciu jakim jest organizacja i zapisywanie listy zakupów oraz celów dziennych, czy zadań skupię się wyłącznie na FIT dzienniku posiłków i aktywności fizycznej.

Czytaj dalej »

3 lipca 2014

#1 Zamień szukanie wymówek na automotywację! | 30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Witajcie! Szukanie wymówek, marudzenie i ciągłe narzekanie to coś, co doprowadza mnie do negatywnego wrzenia. Gdy tylko uświadomię sobie, że zaczynam kombinować jestem na siebie zła. Ale zaraz, zaraz. Namawiam Was do akceptacji siebie, a sama źle się traktuję? Nie! :) Odkąd uświadomiłam sobie jak wiele energii tracę na zamartwianie się, marudzenie i narzekanie staram się szybciutko w ich pierwszej fazie wyłapać co się dzieje i zmienić myślenie, przemówić wręcz sama do siebie. Odkąd uświadomiłam sobie, że tą straconą energię mogłam przełożyć na działanie staram się działać - a spojrzenie na uzyskaną z działania korzyść dodaje mi tej energii jeszcze więcej, więc korzyść jest podwójna! :)

Czytaj dalej »

2 lipca 2014

30 małych zmian do zdrowego stylu życia.

Witajcie! Na pomysł opublikowania takiej serii postów wpadłam rok temu w lutym. W pierwszym zamyśle to miał być miesiąc do lepszych nawyków, ale niektóre z 30 zmian potrzebują więcej, niż jednego dnia, aby stać się czymś normalnym w codziennej rutynie. Jak wiadomo rewolucja czasem działa jak dobry kop motywacyjny, jednak z tego, co czytam w wiadomościach od czytelniczek to właśnie powolne zmiany spisują się najlepiej. Od jutra  przez 30 dni będę publikować jedną propozycję zmiany, która mam nadzieję przybliży Cię do zdrowszego stylu życia.  Może okazać się, że część z moich propozycji już wprowadziłaś do swojego życia - to świetnie!  Zachęcam wtedy do dzieleniem się swoimi doświadczeniami i radami - każda z nas jest inna i to, co wpływa na mnie może u innej osoby się nie sprawdzić, ponadto jestem przekonana, że moje czytelniczki znają o wiele więcej trików i ułatwień, niż ja sama jestem w stanie wymyślić! :) Po zakończeniu i opublikowaniu wszystkich wpisó

Czytaj dalej »

26 czerwca 2014

Lipiec - sezonowe warzywa i owoce. Na co jest sezon w lipcu?

Witajcie! Ile razy zastanawialiście się kiedy będą w końcu truskawki, dlaczego czereśnie są takie drogie i cieszyliście, gdy fasolka szparagowa w końcu nie kosztowała 11zł/kg? :) Ja przeżywam to co roku dlatego dzisiaj zapraszam na sezonowe zestawienie dla lipca, bo czerwiec się już kończy i myślami jestem na lipcowym wyjeździe nad morze :D Z powyższego zestawienia jadłam wszystko oprócz derenia jadalnego. Jak można przeczytać i posłuchać w Zielonym Zakątku to roślina bogata w witaminę C, jednak nigdy jeszcze jej nie spotkałam :) Poniżej warzywa, wśród których nie uwzględniałam korzenia pietruszki, marchwi, cebuli, czy ziemniaków oraz kapusty, które dostępne są praktycznie cały rok.

Czytaj dalej »

23 czerwca 2014

Dlaczego głodówka to zły wybór?

Witajcie! Lato się zbliża wielkimi krokami i chcąc zrzucić jak najwięcej "wagi" logiczne wnioski przychodzą do głowy - należy jeść mniej. To jest na pozór logiczny wniosek, bowiem zaraz postaram się przekonać Cię, że jedzenie mało odzwierciedla się na wadze, jednak to nie do końca jest proces, na którym Ci zależy. Chyba. Nie trzeba być dietetykiem, by obliczyć sobie zapotrzebowanie na kalorie i wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, by wiedzieć, że jedzenie mniej kalorii, niż wynosi PPM(BMR) jest zwyczajnie niszczeniem swojego zdrowia.  Co to jest BMR?

Czytaj dalej »

19 czerwca 2014

Pierwszy plan treningu siłowego dla początkujących ćwiczących w siłowni. Filmy instruktażowe.

Witajcie! Ponieważ w sobotę miałam okazję spędzić czas z przyjaciółką, w dodatku nie byle jak, ale na siłowni! :) Postanowiłam dla niej, ale również dla Was przygotować filmy do pierwszego planu siłowego na siłowni. Do tej pory skupiałam się na ćwiczeniach w domu, bo wiem, że część z Was ćwiczy lub chce zacząć ćwiczyć w domu. Jeżeli szukasz informacji o treningu siłowym na pewno zainteresują Cię wpisy: - Trening siłowy dla początkujących {1} - Trening siłowy dla początkujących {2} - Trening siłowy dla początkujących {3} Nie mogę jednak zapominać o osobach, które mogą i chcą (a jeżeli mogą to wręcz powinny) ćwiczyć w siłowni. Najpierw rozpiska: Plan treningów siłowych na 8 tygodni:   tydzień 1-2: 2 serie x15 powtórzeń   tydz. 3-4: 2x12   tydz. 5-6: 3x10   tydz. 7-8: 3x8  

Czytaj dalej »

16 czerwca 2014

Migawki ostatnich dni - dużo zdjęć!

Witajcie! Mój poprzedni post wywołał wiele bardzo ciekawych komentarzy, różnych wizji i poglądów - uwielbiam to w blogowaniu! Kontakt z Wami, możliwość poznania Waszego zdania i ogromne wsparcie, za które dziękuję! :) Chciałam tylko sprostować - mnie to pytanie o obniżenie %bf w żaden sposób nie uraziło - uznałam jednak, że to świetna okazja do rozwinięcia tej kwestii :) Wracam jednak do tematu dzisiejszego wpisu - czyli zdjęć z ostatnich dni :) Od kiedy mam telefon (i konto na instagramie :D) robię faktycznie więcej zdjęć, chociaż nie wszystkie publikuję :) 1. Pierwsze zdjęcie to kettlebell, moje pomalowane paznokcie i  hasło "Podnoszenie ciężarów nie odbiera Ci kobiecości!" :) 2. Hydro pij wodę - to aplikacja, z której na początku korzystałam bardzo regularnie uzupełniając ilość wypijanej wody, teraz co prawda powiadomienia motywują mnie do picia większej ilości wody, faktycznie przypominają, ale już nie wstukuję ilości - piję, ile potrzebuję :) 3. Tydz

Czytaj dalej »