26 maja 2014

Migawki ostatnich dni

Witajcie! Łikend uciekł mi tak szybko, że zanim się obejrzałam już mamy poniedziałek. Ciepłe dni cieszą mnie ogromnie, spędzamy każdą możliwą chwilę na balkonie, podwórku lub w wannie :D Polecam wszystkim mamom, których pociechy niezbyt dobrze znoszą upały, aby dziecku pozwolić na dłuższą kąpiel i zabawę w wannie w ciągu dnia - dla mojego synka nie ma chyba nic bardziej relaksującego - kąpiel sprawdza się lepiej od lodów, czy innych rzeczy. Zacieniony balkon jest dla wanny świetną alternatywą, ogród z basenem to już w ogóle niebo, ale nie zawsze mamy takie możliwości. :)

Czytaj dalej »

23 maja 2014

Domowe lody i sorbety owocowe. Sposób na ochłodę! :)

Witajcie! Lato w pełni :D Czas zimnych, orzeźwiających napojów i deserów nadszedł - przybiegam więc z propozycjami, jakie sama od kilku dni spożywam :) Nie mam zamiaru odmawiać sobie sezonowych owoców, o ile słodyczy nie jem tak owoce wręcz pochłaniam i być może zastanowię się, czy ograniczyć je do jednej porcji dziennie, póki co jednak nie mam takiego zamiaru :) Można kupić sobie maszynkę do lodów, ale kiedy przeczytałam w jaki sposób ona działa oddałam ją do sklepu. (to był prezent) Ogólnie mam dwie techniki, które wykorzystuję w robieniu lodów i sorbetów. Są one dla mnie ogromnie proste i intuicyjne. Oczywiście się nimi dzielę! :)

Czytaj dalej »

22 maja 2014

Fitstagram - Znajdź mnie na instagramie! :)

  Witajcie! :) Wczoraj założyłam konto na Instagramie i serdecznie Was zapraszam do zaglądania {klik} :) Znajdziecie mnie pod nazwą @ fitlovinpl :) Nie mam jeszcze wielu zdjęć, ale formuła instagramu odpowiada mi i na pewno będę z niego korzystać :) Będę tam umieszczać zdjęcia swoich posiłków, motywacje do ćwiczeń, oraz inne zdjęcia z mojego życia ale pozostając jednak w większości przy tematyce fitbloga :) W komentarzach możecie pisać swoje profile i jak często publikujecie zdjęcia na facebooku i instagramie :) Które media bardziej Wam odpowiadają i z których chętniej korzystacie? :) Przy okazji jeżeli jeszcze nie lubicie blogowego facebooka to możecie zrobić teraz {klik} :) Pozdrawiam :) PS. Zepsuła mi się klawiatura w laptopie (asdf nie działają ;)), piszę ten post na ekranowej w komputerze, klikając myszką po ekranie ;) Nowy post, dłuższy być może jutro rano, ale nic nie obiecuję :) 

Czytaj dalej »

19 maja 2014

Alfabet zdrowia T, W & Z + pytanie

Witajcie! Nie wiem czy ktoś pamięta, ale seria postów "Alfabet zdrowia" prowadzę już od dawna :) Została mi ostatnia część i właśnie dzisiaj na nią zapraszam :)    Jeżeli interesują Was skondensowane informacje o innych produktach spożywczych zapraszam do poprzednich części: A&B C&D E,F&G I&J K&L , M&N , O&P R&S  Zaczynamy! :)

Czytaj dalej »

16 maja 2014

Trening siłowy dla początkujących {3}

Witajcie! Ogromnie mi miło, że ostatnie posty Wam się podobają :) Dzisiaj trzecia część, w której znajdziecie odpowiedzi na Wasze pytania. Poprzednie częś c i znajdziecie poniżej: - Trening siłowy dla początkujących {1} - Trening siłowy dla początkujących {2} Dajcie znać, co chętnie przeczytalibyście w kolejnych częściach o treningu siłowym (lub w ogóle co chętnie byście przeczytali na moim blogu :)) - mogłyby to być już posty nie tylko dla początkujących. :) Ile powinien trwać trening siłowy?

Czytaj dalej »

15 maja 2014

Trening siłowy dla początkujących {2}

Witajcie! Tak, jak obiecałam kolejna część "Treningu siłowego dla początkujących" :) Przypominam, że jeżeli któreś kwestie są niejasne lub macie dodatkowe pytania komentarze są do Waszej dyspozycji :) Mam plan, co dalej? Kiedy już wybierzesz dla siebie plan obwodowy na całe ciało (zakładając, że jesteś początkująca) zajrzyj do atlasów ćwiczeń i na YT, zobacz jak wygląda dany ruch. Jeżeli będziesz ćwiczyć na siłowni poproś trenera o sprawdzenie, poprawę i wytłumaczenie techniki każdego z ćwiczeń. Nie tylko na dany dzień, ale wszystkich ćwiczeń z całego treningu. Polecam wybrać się na siłownię zanim zdecydujesz się już robić konkretny trening i poznać miejsce, urządzenia :) Polecane przeze mnie atlasy i niektóre ćwiczenia znajdziesz w postach o FBW: {1klik}Domowy trening siłowy całego ciała- FBW {1} {2klik}Domowy trening siłowy całego ciała- FBW {2}   {3klik}Domowy trening siłowy całego ciała- FBW {3} + podsumowanie Jeżeli chcesz ćwic

Czytaj dalej »

15 maja 2014

Urodziny! 8 faktów o mnie

Cześć :) W zeszłym roku w swoje urodziny opublikowałam wpis " Urodzinowo- 23 rzeczy, za które dziękuję, jestem wdzięczna i z których jestem dumna! " Dzisiaj rano przeczytałam go ponownie i bardzo się wzruszyłam. To wszystko nadal jest aktualne i po roku jestem z tych wszystkich rzeczy, spraw jeszcze bardziej dumna i wdzięczna za osoby, które mnie otaczają. W ciągu ostatniego roku wydarzyło się wiele. Wyjazd za granicę, podróże, przeprowadzki, nowe doświadczenia, nowa praca po długiej przerwie. Jestem bardzo szczęśliwa, bo realizuję swoje cele i małymi krokami osiągam umiejętności, na których mi zależy :) A teraz zapraszam na 8 faktów o mnie ;) 8, bo to moja ulubiona cyfra :D

Czytaj dalej »

14 maja 2014

Trening siłowy dla początkujących {1}

Witajcie! Dzisiaj zapraszam na podstawy treningu siłowego. Będą też odpowiedzi na pytania. Chciałabym stworzyć takie bardzo proste i tzw. "łopatologiczne" wskazówki, aby każdy, nawet ktoś, kto nigdy nie miał z jakimkolwiek treningiem do czynienia poczuł, że w końcu wie o co chodzi :) Na zachętę proponuję cofnąć się do moich 5 powodów, dla których warto ćwiczyć siłowo , jeżeli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości :) A teraz zaczynamy! :)

Czytaj dalej »

12 maja 2014

{moje zdjęcia} Nowy plan treningu siłowego do wykonania w domu z piłką swiss ball

#reebok #LIVEWITHFIRE Witajcie! Dzisiaj mój nowy plan treningowy, który zaczynam wieczorem :) Wybaczcie amatorskie pozy i jakość zdjęć. To nie był mój najlepszy dzień. Wczoraj po szkoleniu dopadł mnie tak okropny ból głowy, jakiego nie miałam od bardzo dawna. W dodatku dzisiaj w nocy źle spałam i cały dzień dziś boli mnie szyja. Moje cele: - poprawa jakości ciała - praca nad techniką ćwiczeń - poprawa wyników siłowych

Czytaj dalej »

11 maja 2014

Powody, dla których warto ćwiczyć

#reebok #LIVEWITHFIRE Nienawiść do swojego ciała odbiera Ci możliwość bycia naprawdę szczęśliwą! Ćwiczę dlatego, że kocham swoje ciało! Ćwiczę dlatego, że  daje mi to satysfakcję! Ćwiczę dlatego, że ćwiczenia dodają mi energii! Ćwiczę dlatego, że dzięki temu mam więcej cierpliwości! Ćwiczę dlatego, że jestem dzięki temu bardziej pewna siebie! Ćwiczę dlatego, że chcę dawać swojemu synowi dobry przykład! Ćwiczę dlatego, że dzięki temu wzrasta moje poczucie własnej wartości! Ćwiczę dlatego, bo widzę jak wspaniale zmienia się moje ciało! Ćwiczę dlatego, że to po prostu lubię! A Ty? :)

Czytaj dalej »

8 maja 2014

Domowy trening siłowy całego ciała- FBW {3} + podsumowanie

Witajcie! Na początku powiem tylko, że w zeszłym tygodniu wykonałam ostatni trening tego planu. Podsumowanie, ulubione ćwiczenia i wrażenia będą na końcu. Wtedy również napiszę Wam co dalej planuję :) Zapraszam również do zapoznania się z poprzednimi wpisami {1klik} {2klik} , a także z komentarzami (padło kilka pytań, na które odpowiadałam). W tych postach znajdziecie również dokładną rozpiskę jak po kolej ćwiczyć i co dokładnie oznacza (3 x 10, 60 sek.) lub (3 x 10, 90 sek.).

Czytaj dalej »

6 maja 2014

Koktajl z jarmużu i selera naciowego

Witajcie! Zapraszam na dwie koktajlowe propozycje :) Jarmuż i seler naciowy to nie są (przynajmniej dla mnie) szczególnie smaczne produkty, ale też nie są niedobre i na pewno będę do nich wracać - szczególnie do selera :) Nie pokusiłam się o połączenie selera z jarmużem - ale może powinnam spróbować następnym razem :D Zacznę od koktajlu z selerem - piękny, różowy i orzeźwiający! :)

Czytaj dalej »

2 maja 2014

Podsumowanie treningów - kwiecień.

Witajcie! Nie wiem jak Wy, ale ja w "łikend" majowy pracuję normalnie, czyli wolne mam tylko w sobotę i niedzielę. Ale za to wyjątkowo niepracujący poniedziałek :) Także dzisiaj jeszcze wytężam swoje zmysły, by w sobotę i niedzielę, a także poniedziałek odpocząć i nabrać sił. Treningi w kwietniu były na podobnym poziomie, co w marcu ( {klik} podsumowanie marca) - a przynajmniej tak mi się wydawało, co zaraz sama też sprawdzę i porównam. W tabeli brakuje dwóch tabat, które wykonywałam, ale nie pamiętam dokładnie kiedy, więc ich nie wpisywałam. Prowadzenie dziennika w komputerze ma swoje wady i niekiedy zajmę się czymś innym i zapominam zapisać trening. Chyba będę robić w codziennym kalendarzu notatki, aby jednak wszystko grało :) Na początek tabela - a jeżeli któryś trening Was zainteresuje zapraszam poniżej do szczegółowej wypiski z filmami i linkami :) tabela z googlowego arkusza ;) Podsumowując w kwietniu wykonałam: - 11 treningów  siłowych  (-1) - 10 tren

Czytaj dalej »