26 lutego 2015

5 sposobów na zminimalizowanie strat witamin podczas gotowania

Witaj! Obecnie dostępne w sklepach warzywa i owoce są o wiele mniej wartościowe, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dlatego warto zadbać o jak najmniejszą stratę witamin podczas przygotowywania posiłków. Poniżej 5 sposobów na zminimalizowanie strat witamin i składników mineralnych: Nie obieram ze skórki, jeśli to niekonieczne Gdy wrzuciłam zdjęcie owsianki, do której pokroiłam kiwi ze skórką pojawiły się o to pytania - tak, jem kiwi ze skórką, zanim spróbowałam również wydawało mi się to dziwne - ale teraz żałuję, że nie robiłam tego wcześniej. Sami pewnie nie raz słyszeliście od swoich babć, że najwięcej witamin jest właśnie pod samą skórką ;) Dlatego również warzywa takie, jak ziemniaki, czy buraki warto gotować w łupinach i obierać je dopiero po ugotowaniu. Utrata witamin jest wtedy mniejsza.

Czytaj dalej »

20 lutego 2015

Nowa kolekcja Reebok Cardio Ultra

Buty to tylko jeden z niezbędnych elementów na energicznym treningu. Co łączy Reeboka, Intersport i Les Mills? Być może już wiesz, a jeśli nie, niech ukryty w tym wpisie element odkryje przed Tobą szczegóły. Podpowiedź: Kto szuka kliknięcia, ten przechodzi dalej! ;) #reebok #intersport #fitness #reebokcardio #lesmills *Wpis jest częścią kampanii

Czytaj dalej »

16 lutego 2015

Połączenie treningu siłowego z TRX i CROSSFIT - Pogotowie treningowe

Witaj! Rozpoczęłam niedawno serię wpisów "Pogotowie dietetyczno-treningowe", ostatnio pisałam o obliczaniu swojego zapotrzebowania na kalorie . Pytania możecie zostawiać w komentarzach pod tym wpisem lub mailowo :) Dzisiaj odpowiedź na jedno z dość częstych pytań - jak ułożyć plan treningów :) Napisała do mnie Agnieszka, oto jej pytanie:

Czytaj dalej »

9 lutego 2015

Luty 2015 - Sportowa oferta w Lidlu i Biedronce

Cześć! :) Ogólnie miałam nie dodawać tego postu, ale już zaczęłam go pisać, a wpis o tym, czy warto kupić kettlebell z Lidla wywołał wiele ciekawych komentarzy i wiem, że część z Was zdecydowała się na jego kupno. Dlatego postanowiłam dokończyć i wrzucam - dajcie znać, czy komuś się przydało :) Zacznę od akcesoriów do ćwiczeń, które pojawiają się w obu sklepach: Hantle żeliwne o wadze 10 kg

Czytaj dalej »

3 lutego 2015

Planowanie diety - jak liczyć zapotrzebowanie? Pogotowie treningowo - dietetyczne

Witajcie! Dzisiaj krótko, zwięźle i na temat, czyli konkretne pytanie - konkretna odpowiedź :) Do stworzenia tego wpisu (i kolejnych, podobnych, które dopiero się ukażą) zainspirowały mnie powtarzające się pytania, jakie pojawiają się na blogu, w mailach i na moich profilach w kanałach social media . Dzisiejsze pytanie o dietę: "Mam pytanie odnośnie rozkładu BTW - jeśli na daną chwilę moja aktywność jest zerowa, ale mam zamiar ćwiczyć 3 razy w tygodniu siłowo + 3 razy w tygodniu biegać to czy mam liczyć rozkład jako dla aktywności zerowej czy aktywności dużej?"

Czytaj dalej »