30 kwietnia 2015

FIT aplikacje - dieta i trening - My Fit Bro

Cześć :) Od kiedy mam smartfon testuję różne aplikacje na telefon, większość z nich dotyczy ćwiczeń i diety. Dzisiaj przedstawię Ci My Fit Bro - aplikację webową, w której możesz prowadzić swój profil, wprowadzać treningi i posiłki oraz kontaktować się z innymi fanami zdrowego stylu życia.

Czytaj dalej »

29 kwietnia 2015

Mój nowy trening siłowy - Push&Pull

Cześć :) Dzisiaj szybciutko o tym, jaki wykonuję obecnie trening :) Do tej pory wykonywałam ogólnorozwojowe treningi, na każdym z nich trenowałam całe ciało. Od dwóch tygodni lecę poniższym sposobem i bardzo podoba mi się zmiana :) Nie polecam tego treningu początkującym, proponuję zacząć od podstawowych planów, o których pisałam we wcześniejszych postach: - Trening siłowy dla początkujących {1} - Trening siłowy dla początkujących {2} - Trening siłowy dla początkujących {3} #reebok #bemorehuman Jest w internecie kilka wpisów na różnych blogach, które sugerują początkującym samodzielne układanie planu lub rozpoczynanie treningów siłowych od podziału tygodnia na poszczególne partie mięśniowe - tego również nie polecam :) Mój plan to nie jest klasyczny Push&Pull, dopasowałam go do swoich potrzeb i pod swoje priorytety. Dzień 1 - klatka, barki, triceps

Czytaj dalej »

23 kwietnia 2015

Polecane FIT produkty - zakupy w Biedronce, Lidlu i Kauflandzie

Witaj! Nie wiem, czy w Biedronce i Kauflandzie można robić zdjęcia telefonem, (pewnie nie :D) ale pokusiłam się ostatnio kilka razy to zrobić, dzisiaj wrzucam swoje zakupy, czy tam "haul" jak kto woli ;) Na początku tylko przypomnę, że trwa konkurs (kliknij, by przejść) , w którym do wygrania jest ułożony przeze mnie trening i jadłospis oraz motywująca koszulka :) Co warto kupić w Biedronce, Lidlu i Kauflandzie?

Czytaj dalej »

20 kwietnia 2015

30 dni bez słodyczy - podejmij wyzwanie! + arkusz do pobrania

Witaj! Z mojego 3 letniego, blogowego doświadczenia wynika, że jednym z największych problemów jest motywacja do rozpoczęcia diety i ćwiczeń, a następnie wyrzucenie z jadłospisu słodyczy. W komentarzu  do tego wpisu opublikuj swoją listę produktów, których nie będziesz jeść przez 30 dni.

Czytaj dalej »

17 kwietnia 2015

3 rocznica bloga - KONKURS

Witaj! Z przyjemnością ogłaszam 3 rocznicę mojego bloga :) Z tego powodu postanowiłam zorganizować konkurs, ale najpierw krótkie podsumowanie :) BTW. Jak Wam się podoba moje nowe logo? :D Sama je wymyśliłam bazgrząc flamastrami po zeszycie, a z graficzną pomocą przyszedł Bartosz ze smuw a :) Co ono dla mnie konkretnie oznacza postaram się wyjaśnić następnym razem. Czas na podsumowanie! #reebok #bemorehuman

Czytaj dalej »

6 kwietnia 2015

10 zasad dobrego treningu

Witaj! Dzisiaj zebrałam dla Ciebie podstawy, które są najważniejsze, gdy zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną :) Myślę, że również bardziej zaawansowane osoby znajdą w tym zestawieniu przydatne dla siebie informacje. 1. Poprzedzony rozgrzewką Rozgrzewka przygotowuje nasze ciało na większy wysiłek, pozwala "przestawić się" organizmowi z trybu spoczynku do trybu aktywnego. Dzięki rozgrzewce (jak sama nazwa wskazuje :)) podnosi się temperatura naszego ciała. Mięśnie, stawy i ścięgna są gotowe do podjęcia większego wysiłku. Trzy podstawowe korzyści wynikające z wykonywania rozgrzewki: - mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji - większy zakres ruchu stawów i więzadeł - zwiększona wydolność organizmu Trzy podstawowe części rozgrzewki: - ogólna (np. marsz, trucht) - rozciąganie dynamiczne - specjalistyczna (np. przysiady bez obciążenia przed tymi z obciążeniem)

Czytaj dalej »

2 kwietnia 2015

Kwiecień - sezonowe warzywa i owoce. Na co jest sezon w kwietniu?

Witaj! Poprzednia część kalendarza sezonowości spotkała się z ogromnie pozytywnym odbiorem, dlatego już wtedy wiedziałam, że będę chciała kontynuować tego typu zestawienia - miał powstać wpis o zimowych smakołykach z warzywniaka, ale zostawię go na przyszły rok, bo przecież mamy już wiosnę! :) Mimo, że pada śnieg :D W kwietniu przyroda dopiero się budzi i wybór owoców nadal jest ubogi, chyba, że sięgamy po dostępne w większych sklepach owoce egzotyczne. W ramach próbowania owoców i warzyw, których nigdy nie jadłam kupiłam jakiś czas temu papaję. Jednak nie przypominam sobie bym ją kiedykolwiek wcześniej jadła - i bardzo się cieszę, że spróbowałam. Jest pyszna, nawet trudno mi jest sobie wyobrazić jak wspaniale musi smakować w kraju, z którego pochodzi - Ameryce Południowej.

Czytaj dalej »