5 grudnia 2014

Dzień 6 - Ogólnorozwojowy trening video - do wykonania w domu (total body)

#reebok #livewithfire

Cześć,
wrzucam szybciutko trening na jutro i zmykam do obowiązków - mam zamiar nadrobić zaległości, posprzątać, spędzić czas z rodziną i doładować baterie :)

Dzisiejszy zestaw skupia się mocniej na górnej części ciała - klatce piersiowej, ramionach i barkach, ale też dzięki dodaniu biegu w podporze przodem (mountain climbers) powinien chociaż na chwilę podwyższyć tętno.

UWAGA! Dzisiejszy film jest dla osób, które nie chcą się bawić w losowanie i wolą wykonać przygotowany przeze mnie zestaw :)

1. Przed ćwiczeniami wykonaj rozgrzewkę i rozciąganie dynamiczne - dzięki temu unikniesz ewentualnych urazów, przygotujesz organizm do wysiłku i osiągniesz lepsze efekty.

2. Po treningu wykonaj rozciąganie statyczne, dzięki czemu Twoje mięśnie łatwiej się zregenerują i organizm będzie wiedział, że już po wysiłku :)

3. W ciągu 10 minut wykonaj jak najwięcej rund.4. Jedna runda to:
- 10x POMPKI
- 10x UNOSZENIE HANTLI DO BRODY
- 10x ZEJŚCIE DO DESKI - RĘCE
- 10x na stronę BIEG W PODPORZE PRZODEM

ćwiczenia wykonaj po kolei bez przerw, jeśli musisz zatrzymaj się na chwilę między rundami.

5. Miłej zabawy! :)


Technikę każdego z tych ćwiczeń już opisałam w poprzednich wpisach, więc wrzucam tylko gify :)

 POMPKI (damskie, męskie, spiderman)


UNOSZENIE HANTLI DO BRODY


ZEJŚCIE DO DESKI - RĘCE


BIEG W PODPORZE PRZODEM


Wydarzenie na FB dla tego wyzwania:
Postanowienie noworoczne: będę ćwiczyć!

Przypominam, by wrzucając zdjęcie np. na instagram lub facebook używać tagu #fitlovinpl lub #fitlovin :)
Pozdrawiam!

Dzień 1
Dzień 2
Dzień 3
Dzień 4
Dzień 5
Dzień 6
Dzień 7 i 8

6 komentarzy

 1. grudniowe wyzwanie- dobry pomysł, przygotować ciało na święta :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Do Twoich ćwiczeń na koniec dodaję rozciąganie do szpagatu - rozciągam się już od jakiegoś czasu (niestety do tej pory dość nieregularnie) i widzę efekty. Kilka prostych, nie zajmujących dużo czasu ćwiczeń:
  https://www.youtube.com/watch?v=um78baZHzvk

  Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jestem zbyt wielkim wrogiem zimna, aby ćwiczyć na zewnątrz, jednak wnętrze siłowni jest dla mnie o wiele lepszym miejscem. Podziwiam Cię za to, że wytrzymujesz takie mrozy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagrywałam, gdy temperatura była znośna ;) Na co dzień ćwiczę w domu :)

   Usuń
 4. Hej Natalia :) Mogłabyś mi doradzić? Jestem typową gruszką, więc mam masywne nogi i pośladki ( to ostatnie mnie cieszy, pierwsze niekoniecznie), ale pomimo wszystko chcę zacząć trening siłowy (+ cardio) żeby po prostu ujędrnić sylwetkę. Ale jestem książkowym wzorem mezomorfika i tu jest problem, bo jak ćwiczyć siłowo,żeby jeszcze bardziej nie rozbudować mięśni? Chcę ujędrnić sylwetkę,a boję się muskulatury ( ostatnio kiedy ćwiczyłam siłowo dorobiłam się sporego bicepsa w ciągu 3 tygodni... Nie byle jakiego, ale zaobserwowałam 3 centymetrowy przyrost...), nie lubię tego bycia mezomorfikiem. Doradzisz co robić?:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzrost w cm może być spowodowany tzw. potreningową pompą, jak zrobisz rest zobaczysz, że to zejdzie. Utrzymuj zerowy bilans kalorii. Nie będę Ci rzucać ilością powtórzeń, czy ćwiczeniami, bo do ułożenia indywidualnego planu potrzeba więcej info :)

   Usuń