20 lutego 2017

Tu i teraz - Zrobione jest lepsze od perfekcyjnego - Luty 2017

Luty dobiega końca!

Wiecie, że zbliża się wiosna, czujecie to?
Ostatnio idąc wyrzucić śmieci uderzyło mnie wiosenne powietrze. Lubię śniegową zimę, ale nie aż tak bardzo, jak wiosnę i lato. Nie przejęłam się nawet tym, że moje buty były ubłocone po kostki po tej krótkiej przechadzce, bo WIOSNA TUŻ TUŻ!Pracuję nad...

pozbyciem się zbędnych przedmiotów ze swojego życia. Wizja przeprowadzki mocno w tym pomaga :) Dzięki ćwiczeniom na siłowni znoszenie szafki z piątego piętra lub noszenie rzeczy nie robi na mnie wielkiego wrażenia, ale... sama rozumiesz, są ciekawsze zajęcia :D

Wyrzucam wiele ze swojego dobytku, inspiruję się minimalizmem, który dopasowuję do swoich potrzeb. Wiem, że dobre zdjęcia na aukcjach potrafią sprzedać przedmioty szybciej, nie mniej jednak wyznaję zasadę zrobione jest lepsze od perfekcyjnego i dlatego wrzucam je prosto z telefonu, robiąc zdjęcia "na szybko" w możliwie najatrakcyjniejszy sposób.

Szybciej i dobrze ZROBIONE satysfakcjonuje mocniej, niż perfekcyjne... niezrobione :D


Uczę się...
nie być taką Zosią Samosią, jaką jestem. Uczę się godzić z myślą, że nie jestem w stanie zrobić wszystkiego sama i są rzeczy, które będą lepiej zrobione przez innych. Bardzo ważna rzecz w biznesie, bardzo ważna rzecz w domu. Polecam, zwłaszcza kobietom, w których tkwi przekonanie, że domem zajmuje się tylko kobieta, a biznesem wyłącznie jego właściciel ;)


Cieszę się...
z syna i narzeczonego, którzy mi pomagają. Obowiązki domowe jak wskazuje nazwa dotyczą domu i są obowiązkiem wszystkich jego mieszkańców, a nie tylko mamy ;)


Tęsknię za...
czasami liceum, gdy po lekcjach (WOW! Jak to brzmi :D) mogłam robić co tylko mi się podoba, bez wielu obowiązków. Marzą mi się wakacje od dorosłego życia, oddelegowanie niektórych spraw może być tego namiastką, stąd punkt poprzedni :)


Czuję się...
podekscytowana i zmotywowana do pracy, dzisiaj co prawda nie zagląda do mnie Słońce, ale już od kilku dni daje nadzieję, że będzie częściej się pojawiać :)


Czekam na...
warunki, w których będę już mogła robić to, na co czekam od dawna - nagrywać filmy na YT :)

Zastanawiam się...
nad ścięciem włosów, jak dwa lata temu. To, że chciałabym je oddać znów dla fundacji nie podlega dyskusji, zastanawiam się tylko nad większą, niż ostatnio zmianą fryzury.

Obecnie:


Zdjęcie sprzed dwóch lat:Czytam...
pierwszą część Harry;ego Pottera... synowi ;) Wracamy do momentów z początku, jak nie pamięta co się działo i dlaczego potem coś się zdarzyło, co wynika z poprzednich opisów. Dlatego zajmuje nam to więcej czasu, ale jest niezbędne, aby był sens czytania dalej :) Czytam jeszcze...  instrukcje obsługi sprzętów AGD :D haha serio, w ostatnich tygodniach czytanie dla siebie zeszło na dalszy plan.


Jestem wdzięczna za...
życzliwą część rodziny, na którą zawsze mogę liczyć. To prawdziwe bogactwo.

Chciałabym...
wydać mój 12 tygodniowy program treningowy, nad którym pracowałam jakiś czas temu, a później musiałam zrezygnować z tego projektu, bo inne sprawy miały wyższy priorytet. Nie ma takiej opcji, aby mieć czas na wszystko i czasem z czegoś trzeba zwyczajnie zrezygnować. Na szczęście z niektórych rzeczy trzeba rezygnować na określony czas, a nie na zawsze <3 :)


Potrzebuję...
komentarza od Ciebie pod tym wpisem. Może zechcesz dokończyć zdania, tak jak ja? :)
 
Napisz mi proszę, czy czytasz mnie od niedawna, czy może zaglądasz tutaj od początku. Który wpis z mojego bloga jest Twoim ulubionym? :)

***
Możesz obserwować mnie na instagramie, FB, a także oglądać na YT! :)

8 komentarzy

 1. Fajnie, że wracasz do pisania :) czytam bloga od dłuuuższego czasu :P bardzo lubiłam wpisy co można robić latem czy jesienią, jakieś twoje postanowienia ;) można się było zainspirować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Między innymi przez ten komentarz (a może raczej, dzięki niemu ;)) dodałam swoje pomysły na marzec :)

   Dziękuję, że ze mną jesteś! :)

   Usuń
 2. Zastanawiałam się ostatnio jak skończył się projekt programu treningowego. Brałam udział w testach i chętnie bym do niego wróciła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wracaj do wersji z testów! :) Ogólnodostępna będzie zmieniona wersja, będę dawać znać na naszej grupie (dziewczyny z testów dostaną dostęp do wszystkich opcji) :)

   Usuń
 3. Czytam Cię od początku i uwielbiam! <3 Ty chcesz wrócić do liceum, a ja chciałabym już skończyć studia i rozpocząć dorosłe życie haha :D I wiesz co, chętnie także dokończę te zdania u siebie na blogu! Jak przygotuję post, to Ci podlinkuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, kochana! :)
   Czytałam Twój post, fajnie, że skorzystałaś z tego pomysłu :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Brakuje mi dosłownie kilku cm do tamtej długości ze zdjęcia z porównania :D Ale jak się plączesz we własne włosy w nocy to znak, że czas na zmianę :D

   Usuń