2 września 2019

5 rzeczy do zrobienia we Wrześniu

Listy rzeczy do zrobienia zawsze cieszyły się na moim blogu popularnością, więc dziś wykorzystując jeden z najbardziej motywujących do działania miesięcy przygotowałam kilka propozycji.

Daj znać, co będziesz robić tego września? :)Wyznacz cele

Wiem dobrze, że nie tylko dla mnie wrzesień jest równie motywujący, jak Nowy Rok. O ile nie bardziej! Wyznacz cele, które osiągniesz do końca grudnia. To dobry czas na zbudowanie nawyków.

Pamiętam jak dziś wrzesień, od którego minęło już ponad 10 lat. Założyłam sobie cel, że będę miała najwyższą średnią w szkole. I miałam! Stąd wiem, że warto wykorzystać wrześniowy klimat nowego początku, który do grudnia może trochę opaść, ale właśnie wtedy możesz podbudować się motywacją nadchodzącą przy sylwestrze ;)
Nie czekaj, działaj już od dziś!


Zrób przegląd letnich ubrań


Wrzesień to doskonały czas na porządki w szafie. Wiesz, które ubrania nosiłaś, a które tylko przekładałaś z miejsca na miejsce. Jeśli już drugi sezon letni unikasz zakładania danej rzeczy to warto rozważyć podarowanie mu drugiego życia - oddanie innym, którzy z chęcią wykorzystają potencjał danego przedmiotu :)
Spróbuj jogi

Ponieważ wrzesień to Miesiąc Jogi warto spróbować tej aktywności. Zanim wybierzesz się na zajęcia propobuję poszukać opinii o kilku miejscach w Twojej okolicy. Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym lub kolejnym razem nie odnajdziesz się w sposobie prowadzenia zajęć przez instruktora. Być może musisz przetestować kilka innych.

Ponadto jeśli jesteś bardzo nieśmiała lub wolisz najpierw spróbować sama w domu - filmy z YT będą dobrym wyborem. Jeśli nie jesteś pewna, czy dobrze wykonujesz ćwiczenia spróbuj się nagrać i porównać z tym, co widzisz na ekranie.

Jeden z moich ulubionych kanałów to Yoga with Adriennem na którym jest mnóstwo propozycji dla początkujących. Nie znasz angielskiego? Serdecznie polecam Ci kanał Agaty Ucińskiej - zajęcia prowadzone są w języku polskim.Zrób listę książek...

...do przeczytania oczywiście podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów. Jestem mamą i pracuję na cały etat, a czasem dłużej (prowadzenie własnej firmy ma swoje plusy i minusy ;)). Ale staram się czytać regularnie, dzięki czemu w ciągu ostatniego roku dokończyłam serię o Harrym Hole, łącznie z najnowszą częścią (Nóż), Makbeta z ręki Nesbo (uwielbiam oryginalnego Makbeta i interpretacja Nesbo też bardzo mi się podobała), całą serię Camilli Lackberg o Fjällbace.

Obecnie czytam trzecią z rzędu książkę Mroza (Komisarz Forst) i mimo, że to nie jest jakaś szczególnie imponująca ilość to jak patrzę na listę swoich obowiązków oraz na tą właśnie listę przeczytanych książek to wiem, że nawyk czytania przed snem, nawet bez wyznaczania ilości przeznaczanego na to czasu lub ilości stron daje efekt!Zrób coś dla siebie

Znajdź chwilę i zrób dla siebie to, co odwlekałaś od dawna. Zafarbuj włosy, obetnij włosy, zrób manicure w kolorze, którego jeszcze nie miałaś... Ja ostatnio zrobiłam hennę brwi (kiedyś robiłam to regularnie, a później przestałam) i już nie musiałam ich malować przed wyjściem z domu - win, win! Zajęło mi to około 20 minut (robiłam to w domu) i przez przynajmniej 2 tygodnie widziałam efekt, więc inwestycja tego czasu zwróciła mi się wielokrotnie :)

Co myślisz o mojej liście? Może masz swoją propozycję aktywności na wrzesień?
Zostaw komentarz na dole!

Komentarze

Prześlij komentarz