6 października 2018

Różowy Październik! Obcięłam włosy! #dajwlos i prosty, darmowy sposób, w który Ty też możesz pomóc :)

Mamy obecnie różowy październik, czyli Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążka.

Wykonujesz samobadanie piersi regularnie? 

Ja nie i  wiem, że to ogromny błąd, a ten post ma być motywacją nie tylko dla mnie, ale również dla Ciebie.

Ważnym aspektem jest profilaktyka, a dokładniej comiesięczne samobadanie piersi. Jak to zrobić poprawnie? Mam nadzieję, że poniższe infografiki ułatwią Ci to zadanie.Dokładnie obejrzyj piersi przed lustrem z rękami opuszczonymi wzdłuż tułowia oraz z uniesionymi do góry, niepokojące sygnały:

Dotykaj piersi całymi palcami, badaj je końcami palców, nie pomijaj okolicy pach. Kierunki wykonywania badania:

Kilka ważnych informacji o samobadaniu piersi:
- najlepszy moment na wykonanie samobadania to tydzień po miesiączce
- badaj się regularnie - dzięki temu wykryjesz zmianę odpowiednio wcześnie
- pamiętaj, że nie każda zmiana oznacza najgorsze, wszelkie wątpliwości konsultuj z lekarzem
- samobadanie piersi najlepiej wykonać w trzech etapach: przed lustrem, pod prysznicem i w łóżku

Pamiętaj również o odpowiedniej ochronie piersi podczas ćwiczeń - upewnij się, że nosisz dobrze dobrany stanik.<Kliknij, aby przeczytać!>

Obcięłam włosy! #dajwlos


Już po raz drugi uczestniczę w akcji #dajwlos. Dzięki oddaniu swoich warkoczy wspomagam powstanie peruki dla osoby, która utraciła włosy w efekcie stosowania chemioterapii.

Za pierwszym razem obcinałam włosy samodzielnie i oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić - ważne, aby było to zgodnie z instrukcją . Następnie należy wypełnić TO oświadczenie i wysłać je do fundacji razem z włosami.

Za drugim razem obcinała mi włosy fryzjerka, warkocze po wizycie zabrałam do domu i samodzielnie dopełniłam resztę formalności. Można skorzystać z cięcia w salonie współpracującym z fundacją - ich listę znajdziesz na stronie Rak&Roll.

Poniżej moje dwie metamorfozy, chociaż druga oprócz obcięcia obejmowała dwa farbowania, a pierwszym zdjęciu w tym poście możesz zobaczyć moje delikatne ombre po pierwszym rozjaśnianiu ;)
Najważniejsze zasady obcinania włosów to:
-włosy muszą mieć minimum 25cm - peruka z tej długości ma 15cm -

Uwaga!! Aktualizacja!

Skontaktowała się ze mną  Emilia, która reprezentuje Fundację Rak’n’Roll i prosiła o aktualizację informacji o długości włosów, oto ona:

"Od stycznia 2023 minimalna długość włosów, które będziemy przyjmować, będzie wynosiła nie 25 a 35 cm. Dzięki zwiększeniu długości pasm będziemy mogli ograniczy odpady produkcyjne oraz tworzyć nowe rodzaje peruk."

oczywiście obcięte włosy mogą być dłuższe;

 
- włosy po umyciu należy wysuszyć nie nakładając na nie żadnych kosmetyków i zapleść w warkocze przed ścięciem, nie wysyła się włosów luzem i muszą być oznaczone, gdzie jest nasada, a gdzie końcówki;
-włosy mogą być farbowane, ale tylko na ciemniejszy kolor - nie należy wysyłać włosów rozjaśnianych.

Wszystkie niezbędne informacje, instrukcję obcinania włosów na perukę, adres do wysyłki i odpowiedzi na podstawowe pytania znajdziesz na stronie Fundacji Rak&Roll.

Wiem, że wśród moich czytelniczek jest wiele takich, które również pomogły. Ogromne brawa dla Was!

Pomógł też mój brat! :) Poniżej zdjęcie z jego konta na instagramie, on zdecydował się oddać aż 50cm!!!Post udostępniony przez Arkadiusz Htsz (@photolovepl)

3 komentarzy

  1. Super! Motywujesz 💪❤

    OdpowiedzUsuń
  2. świetnie, że oddałaś włosy :) i gratulacje dla brata! Ja muszę teraz spoooro zapuścić, żeby móc oddać do fundacji, ale takie akcje jak Twoja zdecydowanie do tego motywują :)

    OdpowiedzUsuń